Neidentifikovatelný létající předmět a něco o něm

Když vzhlédnete vzhůru k nebesům, můžete v odlišnou dobu spatřit nejrůznější věci. Mohou to být například perseidy. Anebo neidentifikovatelný létající předmět. Jinak zvaný Unidentified Flying Object. Jemu budete v tomto článku věnovat větší pozornost. Jestliže nevíte, co si pod tímto názvem představit. Poradíme Vám. Je to UFO.

UFO nabývá odlišných tvarů

Neidentifikovatelný létající předmět má poměrně jasný název a do jisté míry je sám o sobě charakteristikou. Z nejrůznějších pozorování za poslední roky došlo k rozdělení UFO do několika kategorií. Jednu z nich tvoří tvary. UFO má údajně nejčastěji diskovou podobu. Kromě ní byl spatřen také jiný tvar - trojúhelníkový, podlouhlý, válcovitý a mnohé jiné. A to určitě nebyl raketoplán z programu Space Shuttle.

Neidentifikovatelný létající předmět v otázkách a odpovědích

Ještě, než Vám prozradíme další dělení těchto „mimozemských talířů“, podíváme se do historie. První zmínky o UFO jako takovém se začaly objevovat v období druhé světové války, kdy spousta pilotů viděla na nebesích neidentifikovatelný létající předmět. Novodobá éra UFO se vnímá zhruba od roku 1947. Ostatní zajímavosti Vám přinášíme v níže prezentovaných otázkách a odpovědích.

Jsou nějaké mimořádné třídy UFO?

Ano, jsou to třídy od A až do E. Jedná se o částečně vysvětlitelné jevy, až po paranormální jevy a věci nemateriálního původu.

Jaká jsou nejčastější vysvětlení UFO?

Obvykle jsou zmiňovány halucinace, pozorování letadel a raket, elektrometeor, hejna ptáků, hořící bahenní plyny, astronomická tělesa a podobně.

Do jakých kategorií jsou tyto neidentifikovatelné předměty děleny?

Pokud jde o tělesa větší jak 150 metrů, jsou to kategorie noční světla, denní disky a radarové případy.

Co si představit pod skupinami blízká setkání?

Jedná se o kategorizování UFO v okamžiku, kdy je kontakt menší jak 150 metrů. Existují blízká setkání prvního až sedmého druhu označovaná jako CE1 až CE7.

Jaké jsou další spekulace související s UFO?

Někteří se zmiňují o návštěvách vesmírných lodí, jiný cílí na utajované zkoušky letadel. Výjimkou nejsou ani doposud neobjevené přírodní úkazy.