Kreditní karta může být celkem skvělým pomocníkem

V dnešní době můžete využívat dva typy platebních karet. Všichni se jistě setkali s debetními kartami, které jsou bankovními společnostmi vydávány k běžnému účtu. Co ale taková kreditní karta? Víte vůbec, v čem se skrývají její přednosti? Právě na tohle téma se nyní podrobněji zaměříme.

  • Bezúročné období.
  • Rychle dostupné peníze.
  • Benefity navíc.

Kreditní karta Vám umožní čerpat peníze banky

V první řadě je třeba zmínit, jak vlastně fungují kreditní karty. Do jisté míry jde o úvěrové prostředky. Při placení totiž nečerpáte své vlastní peníze na účtu, ale finance od banky. Ve své podstatě jde o úvěr, který nemusíte obnovovat a díky němuž máte finance neustále při sobě. To znamená, že Vaše peníze zůstávají stále v bezpečí.

Kreditní karta a její parametry

Jednou z hlavních přednostní kreditní karty je bezúročné období. Když použijete finance na své potřeby a vrátíte je v rámci této doby, neplatíte žádné úroky a poplatky navíc. A to se určitě vyplatí. S běžnou podobou kreditní karty Vás nyní podrobněji seznámíme v níže prezentované tabulce.

PředmětHodnota
Bezúročné období45 až 55 dní
Vedení karty0 Kč až 500 Kč
Výše úvěruAž 500 000 Kč
Úroková sazbaOd 18 %
Základní parametry týkající se kreditních karet.

Velký benefit v podobě bezúročného období se ovšem může změnit na nevýhodu. Pokud nevrátíte peníze včas, zaplatíte poměrně vysoký úrok. A ten svou výší předčí i klasický spotřebitelský úvěr.

Spousta benefitů přijde jistě vhod

Vedle bezúročného období lze zmínit i další výhody. Kreditní karta je například spojena s řadou nejrůznějších slev a bonusů, které lze využít u vybraných obchodníků. Výjimkou nejsou ani peníze z realizovaného nákupu nazpět. Vzhledem k tomu, že kreditní karty obsahují i cestovní pojištění, stanou se vynikajícím pomocníkem na cesty. V některých zemích světa si bez nich dokonce ani nepůjčíte auto v půjčovně. Aby však byla tato finanční rezerva na horší časy opravdu funkční a výhodná, musíte se s kreditní kartou naučit správně zacházet. To znamená, hradit své závazky včas bez vysokých úrokových sazeb.