Debetní karta – Vybírejte ji na základě důležitých věcí

V jednom z našich posledních článků jsme se věnovali investicím, dnes se zaměříme na trochu odlišný segment. Bude to debetní karta a její možnosti. Platební prostředek, který obvykle automaticky získáte ke svému bankovnímu účtu. Hned na úvod ještě vysvětlíme rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. Při placení debetní kartou čerpáte své vlastní finanční prostředky. Kdežto u placení kreditní kartou čerpáte peníze banky. Ve své podstatě si půjčujete finance. Taková bankovní či nebankovní půjčka.

Provedení debetní karty

Když budete vybírat účet s vhodnou debetní kartou, získáte za všech okolností platební prostředek pro bezhotovostní platby. O tom není žádných pochyb. Jediné, v čem můžete vybírat je poskytovatel karty. Mezi ty nejběžnější karty na trhu patří VISA a Mastercard. První jmenovaná je častější, ta druhá je označována za rychlejší při platebním styku. Rozdíly se pak mohou týkat i směnného kurzu.

Debetní karta v otázkách a odpovědích

Nyní už přistupme k těm opravdu důležitým věcem spjatým s debetními kartami. Pro někoho může jít o nepodstatné věci a maličkosti, jiný se na základě takových benefitů bude rozhodovat. Všechno podstatné Vám nyní přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Lze k účtu získat více platebních karet?

K běžnému účtu je obvykle zdarma jedna debetní karta, popřípadě platební nálepka. Za příplatek však můžete získat vícero karet například pro ostatní členy domácnosti.

Nabízí debetní karty službu cashback?

Ano, obvykle takovou službu můžete využít. A ta přijde jistě někomu vhod. Při placení v obchodě kartou můžete požádat ještě o vydání příslušné hotovosti.

Hraje provedení karty důležitou roli?

Přiklánějte se k novodobým platebním kartám, které už nabízí většina bankovních institucí. Ty například nemusíte strkat do platebního terminálu a jsou bezkontaktní.

Lze si nastavit limity na platební kartě?

Ano, debetní karta takové nastavení umožňuje. V závislosti na bance to může být denní limit nebo týdenní limit. Volte podle toho, co Vám více vyhovuje.

Jaké služby může obsahovat debetní karta?

Praktické je cestovní pojištění nebo pojištění proti zneužití karty.