Nebankovní půjčka – Věnujte pozornost jejímu výběru

Když potřebujete peníze na cokoliv, nabízí se Vám několik možností. Buď si půjčíte od svých známých a rodinných příslušníků nebo si vezmete úvěr. Také v tomto segmentu máte na výběr. Nejsou to pouze bankovní instituce, kde lze získat peníze. Ale také ty nebankovní, jejichž výstupem je nebankovní půjčka. Jestliže o ní uvažujete, prozradíme Vám pár praktických tipů souvisejících se samotnou volbou.

Zvolte zkušeného poskytovatele

V první řadě neskočte na první lákavou nabídku. I když může úroková sazba vybadat sebelíp, není to záruka celkové výhodnosti. Porovnávejte pouze prověřené poskytovatele. To jsou ti, kteří obdrželi licenci od České národní banky a pyšní se kladnými referencemi. V jejich případě porovnejte několik základních parametrů najednou.

  • Úroková sazba
  • Doba splatnosti
  • Výše půjčky

Nebankovní půjčka – Nejdůležitější údaj

Když vybíráte nebankovní půjčku myslete na jedno. Není úrok jako úrok. Tu nejvíce vypovídající hodnotu pro Vás bude mít roční procentuální sazba nákladů označovaná zkratkou RPSN. V ní jsou kromě úroku zahrnuty i všechny přidružené poplatky. Právě tento údaj Vám prozradí, zda je nebankovní půjčka výhodná či nikoliv. V tabulce prezentované níže Vám předkládáme model úvěru s ideálními poplatky.

PoplatekHodnota
Vedení úvěrového účtuZdarma
Možnost předčasného splacení0 Kč
Sjednání půjčkyZdarma
Mimořádné splátky0 Kč
Jak by měly vypadat poplatky spojené s nebankovními úvěry?

Takové pojištění schopnosti splácet už zdarma nebude. Jde o příplatkovou službu, která se vypočítává určitým procentem z jistiny. Všem ostatním poplatkům se dnes ale můžete vyhnout i v nebankovním segmentu.

Nebankovní půjčka – Výhody a nevýhody

Když budete věnovat dostatek pozornosti výběru nebankovní půjčky, využijete její potenciál a klady. Mezi ně patří určitě snazší administrativa, rychlejší vyřízení, možnost žádat o úvěr online přímo z domu a neúčelový charakter půjčky. Na druhou stranu se připravte na trochu vyšší úrokovou sazbu. V rámci finální volby poskytovatele vám mohou být nápomocny srovnávací servery. Na jediném místě budete schopni porovnat hned několik nebankovních půjček najednou. Výslednou si pak snadno vyberete.