Americké hypotéky vs. klasické – Poznejte rozdíly

Hypotéční úvěry jsou vedle klasických spotřebitelských půjček druhými nejvyhledávanějšími na trhu. Když se řekne hypotéka, mnozí mají tento produkt primárně spojený s pořízením vlastního bydlení. Tomu tak ovšem nemusí být vždy. Důkazem toho jsou americké hypotéky. Jestliže nemáte povědomí o hlavních rozdílech obou variant, začtěte se do následujících řádků.

Hlavní rozdíl v hypotékách

Nejprve se pojďme zaměřit na to podstatné. Jak už padlo v úvodu tohoto článku, klasické hypotéky slouží pro financování bydlení. Kdežto americké hypotéky můžete využít v podstatě na cokoliv. Ano, z obdržených peněžních prostředků lze financovat nejenom modernizaci obydlí, ale také nákup automobilu, rodinnou dovolenou, pořízení nové elektroniky, zkrátka cokoliv.

Americké hypotéky pod drobnohledem

Vedle účelu daného produktu se americké hypotéky a klasické hypotéky liší ještě v několika dalších podstatných věcech. O nich se nyní podrobněji zmíníme v následujících otázkách a odpovědích. Z nich se dočtete všechno podstatné.

Jak je to s úrokovou sazbou u hypoték?

Klasická hypotéka nabízí nižší úrok. Je to způsobeno především jejím účelovým charakterem. U americké hypotéky sice můžete použít peníze na cokoliv, úrok bude ale větší. Na druhou stranu je stále menší nežli u spotřebitelských úvěrů.

S jakou hypotékou lze získat více peněžních prostředků?

Dostupné finance se odvíjí od Vaší celkové bonity a také hodnoty nemovitosti. Více peněz Vám ovšem nabídne klasická hypotéka.

Jaká je doba splatnosti u hypoték?

Delší dobu splatnosti očekávejte u normální hypotéky. Doba může dosahovat až 30 let. Naopak u té americké je to kolem 15 až 20 let.

Je třeba ručit nemovitostí u obou hypoték?

Ano. V případě klasické hypotéky je to naprosto zřejmé. Nemovitostí však musíte ručit i u hypotéky americké.

Kdo poskytuje americkou hypotéku?

Americkou hypotéku můžete získat nejenom u bankovních institucí, které je nabízí v produktových nabídkách. Setkat se s ní můžete také v nabídce nebankovních společností. Ty jsou obvykle spojeny s trochu benevolentnějšími podmínkami získání nežli v klasické bance.