Volný čas v Olomouci

Budova školy a studentské koleje se nachází na skále nad jedním z olomouckých parků, v dosahu městské hromadné dopravy. Umístění školy v historickém centru města Olomouc umožňuje studentům bohaté kulturní a sportovní vyžití. Bližší informace získáte na  http://www.olomouc.eu/tourism

Společné mimoškolní aktivity studentů školy podporuje občanské sdružení Společnost přátel školy Dorkas.

Studenti mají příležitost zapojit se v Olomouci do dobrovolnické činnosti – např. prostřednictvím Maltézské pomoci či Olomouckého dobrovolnického centra.

Na škole Dorkas se několikrát do roka konají školní bohoslužby. Studenti hledající v Olomouci církevní zázemí zde naleznou pestrou nabídku. Přímo v aule školy probíhá v úterý večer biblické vzdělávání a v pátek odpoledne setkání mládeže sboru Bratrské jednoty baptistů, ve čtvrtek večer biblické studium a v neděli dopoledne bohoslužba Křesťanských sborů.

Z dalších křesťanských denominací naleznete v Olomouci ještě sbory Církve bratrské, Českobratrské církve evangelické, Apoštolské církve, Církve adventistů sedmého dne, Církve československé husitské, Pravoslavnou církevní obec a celou řadu římskokatolických farností.

Zajímavou příležitostí je možnost zapojit se do činnosti křesťanských studentských organizací jako je Studentské křesťanské hnutí, Vysokoškolské katolické hnutí či INRI road.