Školní kaplanka

V životě každého člověka občas přicházejí chvíle či situace, které se zdají být těžké a někdy až bez východiska. Je důležité mít vedle sebe někoho, s kým si lze v soukromí popovídat prakticky o čemkoliv, beze strachu z odmítnutí či odsouzení.

Studenti se mohou v těchto případech s důvěrou obrátit na školní kaplanku (pastorační pracovnici), která je v rámci důvěrných rozhovorů vázána slibem mlčenlivosti (zpovědním tajemstvím).

Vzájemné sdílení, poradenský rozhovor, společné modlitby, čtení z Bible, biblické pohledy na konkrétní věci, pomoc při problémech se studiem – to vše studentům (případně i studentům jiných škol ubytovaných na studentské koleji Dorkas) nabízí školní kaplanka v rámci své činnosti.

Konzultační hodiny: dle vzájemné domluvy, kontakty jsou k dispozici ve škole.